Karayolları Mah. Hekimsuyu Cad. No.75/A, 34255 Gaziosmanpaşa İstanbul / Türkiye

info@silcapsilikon.com
+90 212 538 0505

SİLCAP SILICONE

  • Hakkımızda
  • Misyonumuz
  • Vizyonumuz

Silcap Silikon Mutfak Ürünleri San.ve Tic. Ltd.Şti. 2014 yılında Yunus Kuş tarafından KOSGEB girişimcilik eğitiminden sonra kabul edilen projesi ile İstanbul’da kurulmuştur. Hızla büyüyen firmamız, yüksek kaliteli silikon ürünler üreticisi ve ihracatçısı firmadır.

Üretim dönemlerimizin başlangıç ​​yıllarında; aydınlatma ekipmanları, elektronik aletler, sıcaklık sensörleri, askeri ürünler, metalurji ve kimya sanayi, iletişim, otomobil ve kaplar, güç tesisatı ve benzeri uygulamalarda kullanılan özel silikon kablolar geliştirip ürettimini yaptık.

Son yıllarda; Ürün çeşitlerimiz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda; silikon boru, profiller, şeritler, hortumlar ve contalar olarak genişlemektedir.

Mutfak eşyaları, inşaat, otomotiv, mekanik, kimya ve birçok sanayi alanında kullanılan silikon ürünlerini kaliteli ve yüksek performanslı üretime odaklandık. Rakipsiz teknik yeteneklerimiz ile birçok çeşit talebi karşılamak ve yeni yöntemler bulmak konusunda sürekli olarak gelişen teknolojiyi takib ederek kendimizi yeniledik. Yenilik, ekibimizin en güçlü yönlerinden biridir.

Yıllarca birçok şirketle işbirliği yaptık, ürünlerimiz yüksek sıcaklık, ozon ve ağır korozyon gibi birçok sıkı durumlarda kullanıldı. Geliştirdiğimiz yeni üretim teknikleri sayesinde silikon ürünlerimiz farklı endüstrilerin titiz taleplerini sorunsuz karşılıyoruz.

"Kalite bir sonuç değil; sürekli bir arayıştır". felsefesiyle kaliteli, sağlığa ve gıdaya uygun silikon mutfak ürünlerini üreten ülke ekonomisine katkı sağlamayı, kaliteliyi ucuza mal eden ve tüketiciye ulaştırmayı hedeflemektedir.

Silikon mutfak ürünlerinin sağlığa ve gıdaya uygun kalitede üreterek ülkemizde bu alanda bir ilki ve farklılığı yaratarak üretim sanayisinde söz sahibi olmak.

Bu doğrultuda üreteceğimiz ürünlerin kalitesiyle, Türk markasını oluşturarak çalışma disiplinimiz ve prensiplerimizle ülkemizde ve uluslararası alanda kurumsallaşarak bütün ülkelere ihracat yapıp ülkemize katma değer sağlayan firmalar arasında öncü ve lider kuruluş olmak.